KONST / Litografier / Serigrafi 11739153
nr 1173 9153
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Serigrafi, Ur Alternus. Signerad, numrerad Hc 14/15, löst blad, 50x61
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
300 kr
måndag 2 april 2018
kl 18:48:28
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
250 kr
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson